October 20, 2021, 11:46 pm

(Фото+Видео) Пoплaва во Велес: Водaта од ридoт однесе сè со себе

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Ново видео сведочи за сериозноста од последиците на дождот кој го зафати Велес денеска.

Радица Ивановска на фејсбук сподели како изгледаат дел од улиците во градот.

Видеото погледнете го тука.

Latest News

Бајден јавно призна дека е загрижен поради кинеските хипepcонични pakeти

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави денеска дека е загрижен за кинеските хиперсонични ракети, неколку дена откако медиумите објавија дека...

More Articles Like This