December 8, 2021, 5:24 am

(Фото+Видео) Cилeн зeмjoтpec ја погоди Австралија вo близинa нa Мeлбypн – нaceлeниeтo вo ceвepниoт дeл oд гpaдот ocтaнaлo бeз eлeктpичнa eнepгиja

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Епицентарот на земјотресот бил во близина на руралниот град Менсфилд, на околу 200 километри североисточно од Мелбурн, на длабочина од 10 километри.

Земјотрес со јачина од 6 степени ја погоди областа во близина на Мелбурн во Австралија, објави тамошниот Метеоролошки институт.

Епицентарот на земјотресот бил во близина на руралниот град Менсфилд, на околу 200 километри североисточно од Мелбурн, на длабочина од 10 километри.

Локалните медиумми објавија фотографиии од урнатини на улица во Мелбурн, а луѓето во северните делови на градот објавија на социјалните мрежи дека останале без електрична енергија.

Не е издадено предупредување за цунами.

Latest News

Бајден по разговорот со Путин ќе се консултира со европските сојузници

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе разговара за исходот од денешниот руско-американски видео-самит со францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка...

More Articles Like This