October 27, 2021, 4:39 am

(Фото+Видео) Cтpaшнa cooбpaќajнa нecpeќa вo Турција: Ce cyдpијa yчилишeн и aвтoбyc co тypиcти – имa и зaгинaти…

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Едно лице загина, а 49 се повредени во сообраќајна несреќа во Турција, кога се судрија училишен автобус и автобус со туристи.

На фотографиите на социјалните мрежи се гледа превртен автобус, со искршени прозорци.

Објава може да погледнете ТУКА.

Според последните информации, автобусот се судрил со минибус што превезувал ученици и се превртел.

Објава може да погледнете ТУКА.

Возачот на автобусот со туристи починал, а наводно имал срцев удар.

Latest News

(Видео) Пентагон алapмира: ИСИС-К е потполно способна да ги нaпaднe САД во рок од 6-12 месеци

ИСИС-К и Ал Каеда би можеле да имаат способност да нападнат американски цели за „6-12 месеци“ - изјави Колин...

More Articles Like This