October 27, 2021, 9:32 pm

(Фото+Видео) Eкcплoзиja нa бpoд штo пpeвeзyвaл 25 тoни aзoтнa киceлинa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Танкерот „Ex-Press Pearl“, кој патувал од Индија до Шри Ланка, се потресе од експлозија рано утрово.

Брод со 25 тони азотна киселина се запали во близина на пристаништето Коломбо.

Објава на Твитер може да погледнете ТУКА.

Шри Ланка распореди поморски авиони и бродови за да помогне во гаснењето на пожарот.

Екипажот е евакуиран, а најмалку 8 контејнери, од кои се претпоставува дека содржат киселина се срушиле во морето.

Објава на Твитер може да погледнете ТУКА.

Latest News

Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена

„На 31ви, Општина Росоман ќе остане прогресивна општина, обединета која ќе го зграпчи убавото кое доаѓа пред нас, европската...

More Articles Like This