(Фото+Видео): Oпшта паника кај народот, рушевини и пет загинати е моменталната состојба во Турција

  • January 24, 2020
  • Коментари

Силниот земјотрес што ја погоди Турција, предизвика општа паника во повеќе турски градови, притоа принудувајќи жителите да ги напуштат своите домови и да излезат на улица.

 

 

 

Земјотресот од 6,8 степени, покрај предизвиканата материјална штета, како што потврди министерот за внатрешни работи на Турција, за сега однесе и пет  човечки животи.

 

 

Епицентарот бил на 218 километри од турскиот град Газиамтеп и 34 километри од Елазиг.

 

 

 

Претходно «
Следно »