ФОТОГРАФИИ ОД МЕСТОТО НА НЕCPЕЌАТА: Автомобилите целосно ун иштени, кошаркарот Кузмиќ во koMa

  • July 14, 2019
  • Коментари

Српскиот кошаркаркарски репрезентативец и играч на белградска Црвена Звезда, Огњен Кузмиќ утрово пр етрпе теш ка соо браќајна нез года на магистралниот пат Бања Лука- Приједор.

Полициската управа во Бања Лука ја потврди веста, а кошаркарот е пренесен во болницата во овој град и според иннформациите на српските медимуи поради теш ките пов реди кој што ги има здобиено ќе биде префрлен во Ургентниот Центар во Белград.

Дел од медиумите пренесуваат дека Кузмиќ е во к ома.

Од фотографиите може да се види дека возилото во кое бил кошаркарот е целосно ун иштено.

Џип „Порше“ во кое имало две лица, меѓу кои и Кузмиќ, удрил во автомобил марка „БМВ“ во 5:00 часот наутро. Автомобилот на Кузмиќ се пр евртело на патот.

Информацијата за нес реќата ја потврди и КК Црвена Звезда на својот официјален сајт.

Кузмиќ оваа лето се врати во редовите на српскиот шампион од редовите на Реал Мадрид во пресрет на новата сезона во Евролигата.

Претходно «
Следно »