November 28, 2021, 7:32 pm

(Фотографии од хеликоптер) Ексклузивно: Еве како изгледа Македонија во пламен – Хеликоптерите и натаму на терен

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Македонија и натаму се соочува со досега невидена огнена стихија, на територијата на цела држава има околу 10-тина активни пожари од кои најсериозен е оној во Пробиштип поради заканата која ја претставува за граѓаните.

Инфомакс дојде до ексклузивни фотографии направени во хеликоптер од кои се гледа како изгледа Македонија во пламен. Фотографиите се направени некаде во прилепско каде и натаму има активни пожари кои поради непристрапноста на теренот се гаснат со хеликоптери.

Погледнете:

Latest News

Ристо Никовски: Кој и зошто го пушти Заев низ вода?

На крајот од долгиот и темен македонски тунел се појави мало светло – Заев ја напушта политичката сцена! Тој...

More Articles Like This