(Фото)КОСОВСКАТА АМБАСАДОРКА НА ВЕЧЕРА СО ТРАМП: Читаку синоќа во посета на Белата Куќа!

  • May 15, 2019

Амбасадорката на Косово, Вљора Читаку, во Соединетите Американски Држави беше на вечера со американскиот претседател Доналд Трамп.

Како што пренесуваат медиумите, вечерата се одржала во Белата Куќа, а тема на разговор бил нeдостигот на директно учество на Соединетите Американски Држави во важните процеси низ кои што поминува Косово.

Претходно «
Следно »