(Фото)НЕВРЕМЕ ВО РЕСЕН: Град со големина на орев направи хаос во Ресен

  • May 10, 2018

Попладнево големо невреме го погоди Ресен.

Град со големина на орев паѓал интензивно, а продолжил порен дожд по што низ улиците на градот течат реки.

Загрижени граѓани ги испратија овие фотографии на Фејсбук страницата на ТВ Сител.

Претходно «
Следно »