(Фото)НОВ РАКЕТЕН НАПАД НА СИРИЈА: Сириските ПВО собориле две ракети, го обвинија Израел за нападот

Поврзано

Американска компанија доби 1,6 милијарда долари за создавање вaкцина против коронавирус

Американската биотехнолошка компанија „Новавакс“ (Novavax) од Владата на САД доби 1,6 милијарда долари за разработка и комерцијализација на...

СЗО со шоkaнтни прогнози: Еве што не очекува за кратко време во светот

Светската здравствена организација (СЗО) за време на викендот регистрирала околу 400.000 нови случаи на Ковид-19 во светот, што, според...

Убиcтвoтo на иранскиот генерал Сулејмани е нeзaконcкo

Специјалната известувачка на Обединетите нации за убиства без судење (extrajudicial executions), Агнес Каламар изјави дека САД не обезбедиле докази,...

Сириската противвоздушна одбрана одбила ракетен напад од Израел јужно од Дамаск, соопштуваат локалните медиуми, додавајќи дека нападот е изршен на подрачјето на Кисва

Израелската војска одбива да го коментира соопштението за нападот на Сирија и својата вмешаност во истиот.

„ПВО на Сирија собори две израелски ракети, двете се уништени на подрачјето на Кисва, во провинцијата Дамаск“, се наведува во соопштението.

Неименуван извор на меѓународниот аеродром во Бејрут додава дека во моментот на нападот во воздушниот простор на Либан се наоѓале израелски авиони. Меѓутоа, како што соопшти прес службата на војската на Израел, тие почнале да повикуваат ограничен број на резервисти.

Претходно е соопштено дека израелската војска ја подигнала состојбата на борбената готовност, како и системите ПВО, додека паднала и наредба складиштата за оружја на Голанската висорамнина да се отворат.

Актуелно

(Аудио) Вице Заев и екипата купуваат гласови во Струмица?

Веќе проверената технологија на купување на гласои за која читавме и слушавме на снимка што ја објави италијанскиот весник...

Се огласи поранешниот воџа на „Koмитите“ за операцијата Атлантик: Жути никогаш не наведнал и нема да наведни кичма како тебе „Кико“

Љупчо Палевски попладнево на прес конференција со јавноста сподели документи и докази за следење на македонски граѓани поради наводен домашен тероризам, поточно македонски екстремизам....

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Свети Николе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите на Свети Николе. Проследете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/602440627318143/

(Документи) Митовски: Ова е тepористичка држава

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се легитимира промената на името. За...

120 нови случаи на Koвид 19 во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-63, Куманово-4,...

Повеќе вести