(ФОТО)ПО СКАНДАЛОТ, ЕВЕ КАКВА ПОНУДА ДОБИ ОГЊЕН ВРАЊЕШ!

  • January 17, 2019
  • Коментари

Од cekc скандалот што го тресе Балканот, по се изгледа најголема полза ќе извлече „плачкото“ од креветот на „скандал дамата“. Имено, иако во Брисел не се воодушевени од тоа што нивниот фудбалер Огњен Врањеш се наоѓа на сите насловници во таблоидеите низ Балканот, сепак од Андерлехт се огласија со соопштеније дека тоа е приватна работа, а нивната политика е да не ја коментираат приватноста на своите играчи.

Сепак, од ПР службата на Андерлехт кусо најавија дека ќе имаат разговор со Врањеш, без да појаснуваат други детали.

Во меѓувреме, дали случајно се поклопија работите со актуелниот зимски преоден рок или cekc аферата со познатата балканска фолк дива му ја крена цената, па му скокнаа акциите, ама за Врањеш понуди за трансфер од три милиони евра испратија два познати клуба: еден од Турција и еден од Украина, тврди „Србија денес“. Сепак, многу е извесно дека репрезентативецот на Босна и Херцеговина сепак ќе остане во Андерлехт…Барем до летото!

Претходно «
Следно »