(Фото)СКОПЈЕ БЛОКИРАНО ОД СНЕГ: Службите повторно изненадени, улиците под снег!

Поврзано

(ВИДЕО) ВО ЧАИР СЕ ВОДИ ОРО ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИ ЧАС

На социјалните медиуми можеа да се прочитаат коментари дека за време на утринската прослава можеле да се слушнат пукотници...

БЕЏЕТИ ДО ШИЛЕГОВ: Езерото Треска ѝ припаѓа на Општина Сарај

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов во вчерашното гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ21 рече дека надлежностите за езерото Треска...

БАШ МЕ „БРИГА“ – ВО СТРУГА ЌЕ СЕ ГРАДИ

,,Во Струга треба да се гради и ќе се гради, а тоа што зборуваат невладините и екологистите баш ми...

Повторно затаија градските служби во чистењето на снежните наноси, откако вечерва се интензивираа снежните врнежи во главниот град

И покрај информацијата дека во Скопје синоќа биле фрлени преку 40 тони сол, вечерва сликата во главниот град е сосема поразлична од тврдењата на градската администрација.

Улиците се полни со снег, а сообраќајот се одвива отежнато, а во повисоките места на градот и невозможно.

Во меѓувреме, наместо акција на терен градот Скопје испраќа соопштенија за наводни количини на сол кои биле фрлени на улиците во градот.

Актуелно

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата...

РАСТЕ БРОЈКАТА И ДЕНЕС: На 250 теста 21 нов случај на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти во: Скопје-7, Куманово-2, Прилеп-2, Велес-2, Гостивар-1, Крива Паланка-1, Пехчево-1 и...

Нов раст на новозаболени од Ковид-19, да се почитуваат препораките

Бројот на новозаболени од коронавирусот во државава повторно е во пораст. Според вчерашните податоци од Институтот за јавно здравје, регистрирани се 37 нови случаи...

БРОЈКАТА И НАТАМУ РАСТЕ: 37 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 11 оздравени пациенти во: Скопје-2, Прилеп-7, Велес-2. Во изминатото деноноќие не се регистрирани...

СО ЛЕСНО: Почна 42-часовниот карантин во државата

Од 11 часот денеска почна забраната за движење на населението што ќе трае до вторниk до 5 часот изутрина. Забраната не важи за полицијата, армијата,...

Повеќе вести