(ФОТО)СОВРШЕНО СРЕЌНО СЕМЕЈСТВО: Синчето на Онур и Шехерезад веќе е потпораснато и е прекрасно момче !

Поврзано

СЕЛО НА ПРОДАЖБА: Шведска продава цело селo за неверојатна цена

Едно село во Шведска се продава за 6,5 милиони евра. Сатра Брун е велнес село на периферијата на Стокхолм....

ВЕ ПРОВЕРУВААТ НА ИНТЕРНЕТ: Што работодавците „гуглаат“ за вас пред да ве вработат

Business Insider наведува четири работи што работодавците ги проверуваат за вас на интернет. Едно истражување покажало дека 80% од...

(Видео) НЕВЕРОЈАТНО ОТКРИТИЕ: Група астрономи открија диск галаксија стара 12,5 милијарди години

Група астрономи открија голема диск-галаксија, создадена пред 12,5 милијарди години. Имајќи предвид дека станува збор за најоддалечената галаксија од таков...

Публиката ги запозна како Онур и Шехерезад, најомилениот турски пат Бергузар Корел и Халит Ергенџ, во серијата „1001 ноќ“ каде всушност се роди и нивната љубов, а потоа во 2009 година тие и се венчаа законски.

Во месец февруари наредната година тие станаа родители на машко дете кое се роди во една приватна клиника во Истанбул, а фановите на овие двајца актери беа пресреќни.

Бебето го доби името Али, едно од најпопуларните машки имиња во Турција, а денес тој е веќе потпораснато момченце кое има 9 години, а мама и тато ретко го покажуваат во јавност.

Сепак, папараците секогаш се околу нив, па кога ќе ги зачекаат заедно во ретки прилики имаат можност да го фотографираат и Али кој личи на својот познат татко.

На голема радост на нивните фанови, пред само неколку дена Бергузар Корел и Халит Ергенч имаа заеднички настап. Тие пееја заедно на сцената во Зорлу центарот во Истанбул.

Убавата актерка изгледаше елегантно во бордо фустан од Tanju Babacan, додека настапуваше на сцената покрај својот сопруг.

Концерот беше огранизиран од „Cev Art“, проект кој им обозможува на младите лица да го откријат својот талент во сферата на уметноста и да им овозможи услови да станат ѕвезди.

Инаку, една од најплатените актерки двојки во Турција, моментално ги гледаме во улогите на Азизе и Џевдет од драмата „Далеку од дома“.

Актуелно

НЕ СЕ 67 ТУКУ 76 НОЗАРАЗЕНИ ВО МАКЕДОНИЈА: Дури 52 се од Скопје!

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 885 тестирања, а регистрирани се 76 нови случаи...

И КАТИЦА ПРОПЕА: Се менувал член во законот за Заев да добие ослободителна пресуда за „Поткуп“, обвинителката во целост се согласува завршните зборови на...

Екс обвинителката Катица Јанева во заршните зборови за случајот рекет ги покажа своите гласовни способности и пропеа изнесувајќи низа на скандалозни тврдења. Јанева во своето...

(Видео) ПОЧНА ГРАЃАНСКАТА ВОЈНА ВО АМЕРИКА?!: „Падна Рим“, им се удри ли нивниот камен од глава?!

Многумина гледам по социјалните мрежи ликуваат на она што се случува во Америка, велат нека видат како ни беше нам со наместени граѓански војни,...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА: Вилма не ме мрази туку ми љубомори, ама ако нека пукне

Дека е прљав играч, дека е злобен може да кажам. Орце се заебал, мене не можеше да ме купи. Може некој друг може да...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Кичеец бил испраќан да снима политичари и бизнисмени како агент провокатор

Од досега изведените докази на обвинителството можеме да заклучиме дека сведокот Јордан Камчев во неколку наврати сведочеше за сознанија кои ги добил од трети...

Повеќе вести