January 19, 2021, 9:37 am

(ФОТО)СОВРШЕНО СРЕЌНО СЕМЕЈСТВО: Синчето на Онур и Шехерезад веќе е потпораснато и е прекрасно момче !

Поврзано

ВИДЕО: Атиџе за првпат во животот дуваше свеќички за роденден – Сузана Турунџиева ѝ приреди изнанaдување

Хероината од вториот македонски филм, по Пред дождот на Милчо Манчевски од 1994 година, кој бил номиниран за наградата...

Ова не се предава во бугарските училишта: Кога Бугарија требала да има српски кнез и да стане дел од српската држава

Бугарите денес не обвинуваат нас дека сме творба на Коминтерната и дека сме под контрола на Белград а го...

Ckaпоцениот гepдан со диjamaнти на Цеца уkpaден од стpaна на Apkaн: Сопственичката го забележала во емисија

Урбан мит кој се прераскажува со години... Жеjко Ражнатовиќ Аркан, основач на паравоената формација Српска доброволна гарда и пејачката Светлана...
- Advertisement -

Публиката ги запозна како Онур и Шехерезад, најомилениот турски пат Бергузар Корел и Халит Ергенџ, во серијата „1001 ноќ“ каде всушност се роди и нивната љубов, а потоа во 2009 година тие и се венчаа законски.

Во месец февруари наредната година тие станаа родители на машко дете кое се роди во една приватна клиника во Истанбул, а фановите на овие двајца актери беа пресреќни.

Бебето го доби името Али, едно од најпопуларните машки имиња во Турција, а денес тој е веќе потпораснато момченце кое има 9 години, а мама и тато ретко го покажуваат во јавност.

Сепак, папараците секогаш се околу нив, па кога ќе ги зачекаат заедно во ретки прилики имаат можност да го фотографираат и Али кој личи на својот познат татко.

На голема радост на нивните фанови, пред само неколку дена Бергузар Корел и Халит Ергенч имаа заеднички настап. Тие пееја заедно на сцената во Зорлу центарот во Истанбул.

Убавата актерка изгледаше елегантно во бордо фустан од Tanju Babacan, додека настапуваше на сцената покрај својот сопруг.

Концерот беше огранизиран од „Cev Art“, проект кој им обозможува на младите лица да го откријат својот талент во сферата на уметноста и да им овозможи услови да станат ѕвезди.

Инаку, една од најплатените актерки двојки во Турција, моментално ги гледаме во улогите на Азизе и Џевдет од драмата „Далеку од дома“.

Latest News

Мигранти од Хондурас во поход преку Гватемала до целната дестинација – САД

 Гватемалската полиција и војници вчера успеаја да разбијат една група од неколку стотици мигранти од Хондурас, кои две ноќи...

More Articles Like This