(Фото)СТРАШНА СООБРАЌАЈКА КАЈ ШТИП: Еден маж и две жени го загубија животот, тешко повредено дете!

Поврзано

Детали за сообраќајната нeсрeќа: Пожарникaри ги ваделе поврeдените лица

Тешка сообраќајна нeсреќа вечерва во 21:30 часот се случи на патот Штип-Радовиш, во која учествувале три возила. Портпаролот на...

Повредeни 13 лица во тешка сообраќајка во близина на штипското село Лакавица

Тринаесет лица се повредени во тешка сообраќајна несреќа која се случи вечерва во близина на штипското село Лакавица во...

Скопјанец нaпaднaл полицаец, па скокнал во Вардар за да избeга….

На 11.07.2020 во 16.00 часот пред Кривичен суд Скопје, полициски службеник вршејќи обезбедување на Е.А.(33) од Скопје, на кого...
- Advertisement -

Еден маж и две жени го загубија животот, а дете е повредено во тешка сообраќајка која вечерва се случила на регионалниот пат Штип-Велес кај местото викано „Црна Точка“.

Од МВР за Курир информираат дека во несреќата учествувале две возила, марка „Голф“, со велешки и кумановски регистерски ознаки.

Според првичните информации на полицијата во кумановскиот Голф имало четири лица, еден маж, две жени и дете. По несреќата на лице место животот го загубиле мажот и едната жена, додека втората починала во велешката болница.

 

Детето кое било во возилото со повреди е пренесено во Ургентниот центар во Скопје, но нема детали за неговата здравствена состојба.

Полициски екипи на местото на несреќата вршат увид, а се преземаат и мерки за утврдување на идентитетот на починатите лица.

Сообраќајот на овој регионален пат од 20:15 часот е затворен во двата правци.

 

Latest News

Високи службеници од ИВЗ заразени со koронавирус

Двајца високи службеници од Исламската верска заедница се позитивни на коронавирусот, пренесува „МКД“, според чии информации состојбата на еден...

„Не може да имаме држава, се додека не се открие pекетот и kриминалот кој се става под тепих“

Не може да имаме држава ако овие работи стојат под тепих и не може да имаме функционална држава ако обвинителот којшто е главен овие...

Мицкоски: Ќе покажеме дека сме различни

Во гостување во емисијата Заспиј ако можеш, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христија Мицкоски рече дека СДСМ цело време збори за враќање на Груевски и ништо...

Мицкоски: Димитров зборува за правда, а во исто време е слуга на човекот кој има две амнестии

Јас чувствувам кај господинот Димитров нервоза уште од самиот почетокот на кампањата. Тој влезе во кампањата со навреда за ВМРО-ДПМНЕ дека било здружение замислете...

Разочарувањето кај народот од политичарите е огромно, бидејќи преку ноќ се збогатија на грбот на народот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа Телевизија истакна дека во Македонија најголемо е разочарувањето во...

More Articles Like This