October 20, 2021, 8:46 pm

(Фото) Автоматска пyшka пpoнајдена кај лице од Арачиново

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Приведено лице од Арачиново, пронајдена автоматска пушка

Денеска (09.09.2021) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога и оружје и СВР Скопје- Единица за недозволена трговија, по претходно добиени оперативни информации и судска наредба, извршија претрес во дом на Ш.О. (26) од Арачиново. При претресот е пронајдена автоматска пушка МП 40, една рамка за пушката и 16 куршуми. Ш.О. е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава до надлежното обвинителство.

Latest News

(Фото) „Плаќај народе“: 3aeв фотографиран со службено возило на партиски состанок

Премиерот Зоран Заев, прави злоупотреба на функцијата за изборни и партиски цели. Тој со службен владин автомобил се појави на...

More Articles Like This