(Фото) Белгиската министерка поради мacкaтa стана хит и доби огромен број на комплименти

Поврзано

Фејсбук со нова услуга станува конкурент на Тик Ток

Фејсбук објави дека започнала услуга на кратки видеа на платформата на Инстаграм, што може да биде директен конкурент на...

Почина Рајко Дујмиќ од „Нови фосили“

Раjко Дујмиќ, хрватски музичар и водач на поранешните „Нови фосили“, кој заврши во индуцирана кома по сообраќајна несреќа, почина...

Meтодија Симоноски Мело е жива легенда кој секој го знае: Правел највкусни шеќерчиња и бил касап, а сега ужива во пензионерските денови

Веќе 24 години ужива во пензијата. Методија Симоноски (80), кого го знаат по прекарот Мело, ем правел шеќерчиња, ем...
- Advertisement -

Белгиската министерка за здравство Меги Де Брук стана вистинска сензација откако на својот твитер-профил објави своја фотографија со необична маска на која е испринтано нејзиното лице. Таа сподели текст од еден белгиски портал во кој се пренедува веста дека целиот приход од продажбата на маските ќе замине во хуманитарни цели.

Откако на парламентарната седница ѝ рекле дека изгледа малку опасно со маската, таа рекла дека тоа воопшто не ѝ смета, пишува Nieuwsblad.

„Маските се задолжителни. Ја добив оваа, па ја користам“, објаснила Меги Де Брук.

Инаку, таа има интересен инстаграм-профил на кој ги споделува своите деловни, но и приватни делови од животот, како фотографијата од семејната среќа поради недамнешното добивање на внукот Иван.

Latest News

За време ekcплозијата во Бејрут новинарка имаше интервју: Погледнете што се случи (Видео)

Еkcплозијата што однесе преку стотина животи во Бејрут и беа повредени преку 7.000 лица, беше голем шоk за светската...

Борисов најави повлекување: Не сум Радев да се радувам кога луѓе се тeпaaт на улиците

Подготвен сум да заминам во секое време. И заради мене, не сакам да има тензии на кој било начин. Јас не сум Радев да...

Почина писателката Исидора Бјелица

Писателката Исидора Бјелица почина денеска во Белград на 52-годишна возраст. Бјелица починала во домот на своите родители. Во 2012 година на писателката и беше дијагноситициран...

Денеска е Св. мaченичkа Христина која пocтpaда за Хpиста во третиот век

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 24 јули. Денеска е Св. маченичка Христина. Света Христина по род беше од градот Тир и беше ќерка...

И денес продолжува периодот на нecтабилно време со вpнежи од дожд и гpмежи

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно и посвежо. Претпладне ќе има сончеви периоди, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд...

More Articles Like This