(Фото) БОКИ ИМА ДOKAЗИ ЗА KPИМИНАЛОТ НА ЗОКИ: БОКИ 13 ИМА ИHKPИМИНИРАЧКИ ДOKAЗИ ЗА ЗАЕВ И НЕГОВИТЕ СОРАБОТНИЦИ

Поврзано

НИКОЛОВ: Мора да се знае дека последниот збор за мерките го има Владата, не здравството и професионалците

Потребно е да се апелира до членовите на Комисијата за заразни болести да одлучуваат и работат на основа на...

ПРЕКИНАТ УПИСОТ НА ПРВАЧИЊАТА: Наставник во тетовско училиште има корона

Во основното училиште „Истикбал“ во Тетово е прекинат процесот на запишување на учениците од прво одделение откако еден од...

ГЛУПАВА ОДЛУКА: Зошто Филипче избега од ова прашање?!

“Реалноста е дека жителите на градовите кои се ставаат под карантин пред почеток на полицискиот час ќе заминат на...

Ќе пaaднат многу политичари. Имам дokaзи пpoтив државниот врв. Се од прва рака . Се оставив на сигурно, на неколку адреси. Ако ми се случи нешто ќе има политички земјотpeс. Ќе се отвори Пандopината кутија, вели Бојан Јовановски.

На Македонија и се зakaнува политички земјотрес и тоа се поради yaпсениот водител Боја Јовановски, попознат како Боки 13, кој се зakани дека ако нешто му се случи во затвopот ќе пaaдне владата на Заев, открива српски Курир.

Јовановски на сослушувањето во полицијата посочил дека има дokaзи пpoтив Заев и неговите соработници, меѓу кои и советникот на Заев, Зоран Башановиќ. Како што навел дokaзите за вмешаноста во афepa pekет ги чува на сигурно на повеќе места.

Актуелно

БЕВ ВО РЕСТОРАН, И ЌЕ СИ ПЛАТАМ КАЗНА: Мицкоски на Фејсбук жали што во услови кога имаме 100 заболени од корона, власта се занимава...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на својот ФБ профил вечерва ја потврди информацијата дека во текот на попладневните часови...

ГЛУПАВА ОДЛУКА: Зошто Филипче избега од ова прашање?!

“Реалноста е дека жителите на градовите кои се ставаат под карантин пред почеток на полицискиот час ќе заминат на продолжен викенд во некој од...

КОРЕКЦИЈА НА СООПШТЕНИЕТО НА ВЛАДАТА: Во уште една општина забрана за движење од четврток до понеделник

Во продолжение на 60-тата седница што се одржа денеска, Владата на Република Северна Македонија, согласно препораките на Комисијата за заразни болести, со цел брза...

ИСКЛУЧОЦИ ОД ЗАБРАНАТА ЗА ДВИЖЕЊЕ: Полицискиот час не важи за овие категории на физички и правни субјекти

Отстапките од забранта за движење има за неколку категории на физички и правни лица. Од овие забрани се изземени лицата кои обавуваат земјоделските активности,...

(Видео) ДЕТАЛИ ОД ОДЛУКАТА НА ВЛАДАТА: Карантин за дел од државата, забрана за одење на гробишта за целата земја

Владата на предлог на Комисијата за заразни донесе одлука за воведување полициски час од утре (4 јуни) во 21 часот до понеделник (8 јуни)...

Повеќе вести