August 12, 2020, 1:58 pm

(Фото) Брачен пар за три месеци, со помош на хит диетата, ослабнал неверојатни 55 килограми

Поврзано

Дали правилно ги користите средствата за дeзинфекција?

Со прскање на средства за дезинфекција во форма на спреј или капки на рацете, а потоа брзо бришејќи ги,...

(Видео) Најдобри вeжби за cтoмaчни мycкyли

Во вашите напори за одржување на формата и здраво билдање мускули сигурно сте слушнале, прочитале и виделе сѐ и...

Проширен cпиcoкот на 11 дoкaжaни cимптoми на Koвид-19

Списокот на докажани знаци на Ковид-19, неодамна објавен од Центрите за контрола и превенција на болести (ЦДЦ), вклучува единаесет...
- Advertisement -

Рој И Лесли влегоа во „пасивна патека“. Еден викенд тие решиле се да променат, па си ветиле дека ќе ја сменат исхраната.

Следниот петок не излегле да уживаат во брза храна и калорични пијалоци. Тие избраале повремено постење, форма на исхрана околу која светот полуде.
„Станавме премногу дебели. Поради стресот, лошо се храневме и пиевме пијалоци полни со шеќер“, изјави Троја за порталот Body + Soul.
Тој тежел 165. килограми а Лесли 85. Тие се опишале како досаден пар со мала самодоверба чија единствена физичка активност била одење од каучот до фрижидерот.
Инспирирани од советите на тренерот Сем Вуд, тие за три месеци изгубиле 55 килограми (Леслеа 15 а Трој 40).

Од исхраната ги елиминирале шеќерот, конзерванси, пржена храна и алкохол.
„Ние истуривме сè во мијалникот и рековме дека е доволно. Јадевме само помеѓу пладне и 19 часот, остатокот од времето постевме и пиевме вода, кафе или чај без шеќер и млеко“, вели дуото.
Во еден типичен ден, јаделе зеленчук и целовити продукти. Наместо шеќер, тие јаделе само овошје. Тие тренирале 28. минути на ден и џогирале.
На другите, кои се во слична ситуација, им советуваат да се охрабрат и да одлучат да се променат.
„Од искуство, ќе се чувствувате подобро, ќе бидете поздрави и посреќни“, заклучуваат Лесли и Трој во својата инспиративна приказна.

Latest News

Зaeв го лaжe Пендapовски, нeмa мнозинcтвo – Axмети демантиpa дека има договор за Влада

Шефот на државата Стево Пендаровски постапува согласно претходната пракса, но не е постигнат договор за коалицирање со СДСМ, велат...

Пapиcкиoт мapaтoн oткaжaн пopaди пaндeмијaтa на кoрoнaвиpyc

Организаторите на парискиот маратон решија да не го одржат натпреварот оваа година заради пандемијата на коронавирус. Натпреварувањето првично требаше да се одржи на 5 април,...

Нoвoзaрaзeнитe во Нов Зеланд ги з6yниja влacтитe – Дaли виpycoт се пpeнeл пpeкy пaкyвaњa со зaмpзнaтa хpaнa?

Властите во Нов Зеланд истражуваат дали новите случаи на коронавирус, кои по 102 дена беа регистрирани во земјата, се резултат на увезени пакувања со...

Во Кина се пojaви нов пocмртнocен виpyc од Koвид 19- cмpтнocта е 30 проценти, се пренecува од чoвeк на човек?

Како коронавирусот да не беше доволно, сега кинеските лекари предупредуваат дека на граѓаните им се заканува уште еден вирус. Инфекцијата се пренесува преку крлежи,...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонското Собрание во овој момент не е комплетно конституирано

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски денеска на прес-конференција го повтори ставот на партијата дека, според нив, македонското Собрание во овој момент не е комплетно...

More Articles Like This