(Фото) БРУКА НЕВИДЕНА: Беа против литија, а сега СДСМ среде корона без заштита ризикува ширење на зараза

Поврзано

ЖИВКОВСКИ: Темелковски најави целосна сaнaцијa на патека во Кисела Вода, а еве на прагот на летото како изгледа истата

Уште една лага на Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски!! Имено, во месец декември 2019 година, Темелковски спектакуларно...

(Видео) ЕКСКЛУЗИВНО: „Инфомакс“ влезе во Ковид-19 центарот на Аџибадем Систина, погледнете како изгледа процесот на тестирање!

Екипата на Инфомакс, ексклузивно го посети центарот за тестирање на Ковид 19 во приватната клиника Аџибадем Систина. За време...

CAHКЦИИ ЗА ОХРИЃАНИ: Изнајмиле станови, а ги пpeкpшилe препораките

Кризниот штаб на Општина Охрид денес одржал состанок, на кој биле донесени повеќе заклучоци. На истиот присуствувал и раководителот...

СДСМ започна предизборна кампања на грбот на здравјето на македонските граѓани. И медицинските маски си добија партиска припадност.

СДСМ го ризикува здравјето на младите кои ги испрати да делат маски, како и на граѓаните кои ги застануваат да им поделат.

Со допир без ракавици се загрозува здравјето и ЖИВОТОТ на највозрасните граѓани кои ги гледаме на фотографиите.

Опасноста е вирус и болест со кои пациентот буквално се ДАВИ и НЕ може да дише, кашла и НЕ може да земе здив.

Но, СДСМ решиле кампања на тераат. И по секоја цена да одат на избори!

Дали е ова адекватно, добро, неодговорно или морбидно?

Со кампањава се пофали Мила Царовска од СДСМ на својот Фејбук профил. Таа БЕЗ РАКАВИЦИ ги допира рацете на граѓаните, меѓу кои и постари лица, за да се слика и да тера кампања. Нејзин приоритет во моментов е да подели партиска брошура отколку да ги почитува препораките и да се грижи за своето здравје и за здравјето на граѓаните.

Таа на овој начин директно го загрозува здравјето на граѓаните!

 

Здравјето на граѓаните и нивната заштита од Ковид-19 ни е на прво место. Мора сите заеднички да се навикнеме на новата…

Julkaissut Мила Царовска Lauantaina 23. toukokuuta 2020

Актуелно

ШИЛЕГОВ СЕ EВAКУИPAЛ: “Градскиот очув” на викенд во Маврово бега од кaрaнтинoт во Скопје

Петре Шилегов, градоначалникот на Скопје е во Маврово, додека главниот град е во 80-часовен полициски час, објави „ТВ24“. Шилегов за...

(Видео) ЕКСКЛУЗИВНО: „Инфомакс“ влезе во Ковид-19 центарот на Аџибадем Систина, погледнете како изгледа процесот на тестирање!

Екипата на Инфомакс, ексклузивно го посети центарот за тестирање на Ковид 19 во приватната клиника Аџибадем Систина. За време на посета имав шанса да...

(Видео) „СКОПЈЕ КАКО ВУХАН“: Се поставува монтажна болница во близина на Инфективна, Maкедонија се спрема за новиот пик!

Сцени кои до пред неколку месеци ги следевме само преку светските медиуми стануваат реалност во Македонија. Во близината на Инфективната клиника се поставува монтажна...

КОНЕЧНО ПРИСТИГНАА ОФИЦИЈАЛНИ ИНФОРМАЦИИ ОД МЗ: Бројката слична на вчерашната, 125 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1085 тестирања, а регистрирани се 125 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-46, Kуманово-19,...

ВЕЛАМ ТИ ЌЕРКО, СЕТИ СЕ СНАО: Коста Костадинов си ја врботил девојката кај Боки 13, па во „Америт“ и на крај во ТАВ Македонија?

И додека на прес-конфернции, портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов ги обвинува своите политички опоненти за непотизам (?!), самиот тој развил сериозна непотистичка шема во...

Повеќе вести