August 12, 2020, 7:22 pm

(Фото) БРУКА НЕВИДЕНА: Беа против литија, а сега СДСМ среде корона без заштита ризикува ширење на зараза

Поврзано

Касами нема да оди на лидерската кај Ахмети

Лидерот на движењето Беса, Билал Касами нема да присуствува на утрешната средба иницирана од претседателот на ДУИ Али Ахмети,...

Заев и Гаши имале приватна ручек средба, не се разговарало за формирање влада

Лидерите на СДСМ Зоран Заев и на Алтернатива Африм Гаши денеска во хотелот Белви имале приватна ручек средба и...

И ГП „Бетoн Штип“ оди во стечај: Зaпира изградбата на Офицерскиот дом, ФИНКИ и на kлиничката болницa во Штип

Поради основен долг само кон три компании-побарувачи од Македонија, ГП „Бетон“ АД Штип, кое во изминатиов период беше предмет...
- Advertisement -

СДСМ започна предизборна кампања на грбот на здравјето на македонските граѓани. И медицинските маски си добија партиска припадност.

СДСМ го ризикува здравјето на младите кои ги испрати да делат маски, како и на граѓаните кои ги застануваат да им поделат.

Со допир без ракавици се загрозува здравјето и ЖИВОТОТ на највозрасните граѓани кои ги гледаме на фотографиите.

Опасноста е вирус и болест со кои пациентот буквално се ДАВИ и НЕ може да дише, кашла и НЕ може да земе здив.

Но, СДСМ решиле кампања на тераат. И по секоја цена да одат на избори!

Дали е ова адекватно, добро, неодговорно или морбидно?

Со кампањава се пофали Мила Царовска од СДСМ на својот Фејбук профил. Таа БЕЗ РАКАВИЦИ ги допира рацете на граѓаните, меѓу кои и постари лица, за да се слика и да тера кампања. Нејзин приоритет во моментов е да подели партиска брошура отколку да ги почитува препораките и да се грижи за своето здравје и за здравјето на граѓаните.

Таа на овој начин директно го загрозува здравјето на граѓаните!

 

Здравјето на граѓаните и нивната заштита од Ковид-19 ни е на прво место. Мора сите заеднички да се навикнеме на новата…

Julkaissut Мила Царовска Lauantaina 23. toukokuuta 2020

Latest News

Касами нема да оди на лидерската кај Ахмети

Лидерот на движењето Беса, Билал Касами нема да присуствува на утрешната средба иницирана од претседателот на ДУИ Али Ахмети,...

Заев и Гаши имале приватна ручек средба, не се разговарало за формирање влада

Лидерите на СДСМ Зоран Заев и на Алтернатива Африм Гаши денеска во хотелот Белви имале приватна ручек средба и на неа не се разговарало...

Верувале или не, возилата во Лисиче се caмозапалиле…

Во врска настанот од 09.08.2020, кога околу 09.10 часот во СВР Скопје беше пријaвено дека на паркинг простор на бул. „Асном“ во нас.Ново Лисиче...

И ГП „Бетoн Штип“ оди во стечај: Зaпира изградбата на Офицерскиот дом, ФИНКИ и на kлиничката болницa во Штип

Поради основен долг само кон три компании-побарувачи од Македонија, ГП „Бетон“ АД Штип, кое во изминатиов период беше предмет на истpага на СЈО, од...

Уaпceни странци вмешани во организирање на пpoтecтите во Белорусија

Шефот на Дирeкцијата за внатрешни работи на Регионалниот извршен комитет во Брест, Александар Астрејко, изјави дека странски државјани биле вклучени во организирање на...

More Articles Like This