December 3, 2020, 8:40 pm

(Фото) Бajден може да се збогува со Белата куќа: Фамилијата зела милиони од главниот „шпиyн“ на Kинa

Поврзано

Заедничка историја со Бугарија?: Еве од кога сме се попишувале како Македонци

На овој линк можете да го симнете фантастичниот трудот на проф д-р Билјана Ристовска-Јосифовска , која работи во Националниот...

Црквата, МАНУ и УКИМ со заеднички MAHИФЕСТ: Да се почитyвa волjaта нa мaкeдонcкиот нapод

Во документ наречен “Македонски манифест” трите столба на македонската државност и национална посебност за прв пат во историјата заедно...

(Видео) Kapиера од национални пpeдавства: Македонија ќе ја бpaни човекот кој пушти невoopyжани хеликоптер во Радуша?

На 12.08.2020, Македонија одбележа 19 години од една најжестоките битки за време на конфликтот во скопските села Радуша и...
- Advertisement -

„Лаптопот од пеколот“ на Хантер Бајден е дарот што продолжува да дава, а најновото откритие е е-пошта која содржи инструкции за банкарски трансфери, испратени од братот на Џо Бајден, Џим до Патрик Хо, озлогласениот „главен шпион на Кина“.

Џим Бајден, опишан од Кристина Лаила од „Гејтвеј Пандит“ како „лигавиот брат на Џо Бајден“, му вели на Хо, државјанин на Хонг Конг, за кого се сомневаше дека е таен агент на комунистичкиот кинески режим, да префрли средствата на Оваско, Лична фирма на Хантер.

„Инструкциите за трансферот за средствата за застапување на д-р Хо се како што следува“, напиша Џим на почетокот на е-поштата, копирајќи му го мејлот на Хантер, , заедно со Кевин Донг и Мервин Јан. Скриншотот од е-поштата, споделена од Рахим Касам од Националниот пулс.


Хо, се испостави дека претходно бил под надзор на ФИСА откако бил обвинет за перење пари во врска со договорите на ЦЕФЦ Кина енергетска компанија во Африка. ЦЕФЦ, во случај да сте го пропуштиле, е кинеска енергетска компанија која на Хантер и семејството Бајден им дала заем од 5 милиони американски долари „без камата“, според објавените меилови.

Во протечената аудио-снимка што ја сподели Пулс оваа недела, се слуша како Хантер го опишува Хо како свој деловен партнер и „главен шпион на Кина“. Хантер исто така се слуша како се жали на неговиот деловен партнер Девон Арчер, кој ги повикал Хантер и неговиот татко како сведоци во кривично дело во јужниот округ на Њујорк, наводно без да ги извести.

Според официјалниот извештај на американскиот Сенат за деловните зделки на Хантер Бајден, Оваско, фирмата на која Хо му било кажано да ги исплати средствата, го наведува Хантер како свој „извршител и гувернер“, сугерирајќи дека Хантер бил водач на операцијата за перење пари во име на него самиот и неговото семејство.

Тони Бобулински, друг соработник на Хантер, кој се претвори во свиркач, неодамна седна со Такер Карлсон на Фокс њуз за да разговара што знае за злосторствата на семејството на Џо Бајден. Како извршен директор на Синохавк холдингс, партнерска компанија основана за олеснување на зделките меѓу Кинезите кои работат преку ЦЕФЦ / претседател Је и семејството Бајден, Бобулински вели дека од прва рака знае што се случило.

„Како момците се извлекуваат од ова? Не сте загрижени? “ Бобулински се сеќава кога го прашувал Џим Бајден во времето кога сето тоа се одвивало, на што Џим наводно се смеел и одговорил ќе негираме се.

Се разбира, Џим ја даде оваа забелешка многу пред лаптопот на Хантер од пеколот да биде пресретнат и да бидат објавени сите овие податоци, откривајќи голем криминал и прекршоци извршени од семејството Бајден за време на мандатот на Џо како потпретседател.

Според Бобулински, Џо лаже за странските деловни зделки на неговото семејство, бидејќи тој добро знаеше што се случува и беше во тоа. Понатаму, планот на Бајден е едноставно да се негира, иако тоа повеќе не се чини како одржлива опција.

Latest News

Дeмaнт од Bлaдaтa дека историските читанки ќе се менуваат по желба на Бугарија

Владата на Република Северна Македонија најостро го демантира написот објавен на вашиот портал со наслов „Заев потврди: Промена на...

Во ек на најголемата kpиза: Буџетот за 2021 година се сведува на pacфрлање на пари за нeпpoдуктивни цели

Во Буџетот за 2021 година воопшто не гледам дека има некаде во некоја ставка предвидено пакети за следната година. Многу е битно во делот...

Пандов: Сѐ досега што е испорачано од Бугарија е максимално неприфатливо, ќе ја изгyбимe и државата и народот

-ВМРО-ДПМНЕ е историски европска партија, но имаме црвени линии, се досега што е испорачано од Бугарија е максимално неприфатливо, историските комисии нека си разговараат,...

По Apмијата и пожapникарите едногласни: Никој нема мандат да се пазари со виталните интереси на татковината

По отвореното писмо од припадници на Армијата на Македонија, денеска со отворено писмо и пожарникарите кои едногласно повикуваат дека никој нема мандат да се...

Српската влада го ycвои прeдлогот за промена на Уставот

Денес, Владата на Србија усвои предлог за промена на Уставот во делот што се однесува на судовите и јавните обвинителства и другите последователни делови...

More Articles Like This