December 8, 2021, 5:45 am

(Фото) Бpyка во центарот на Скопје: Контејнери пред споменикот на децата бeгaлци

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во строгиот центар на Скопје близу хотелот Холидеј Ин е лоциран споменикот на децата бегалци.

Споменикот е изграден пред неколку години, а денеска пред него се неаоѓаат контејнери кои го кријат споменикот и плочата на која пишува кој се наоѓа на него.

Ова е почитувањето кон историјата на локалните власти.

https://twitter.com/Kuglica6/status/1453215975025823744

Latest News

Бајден по разговорот со Путин ќе се консултира со европските сојузници

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе разговара за исходот од денешниот руско-американски видео-самит со францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка...

More Articles Like This