September 25, 2020, 4:54 pm

( Фото+ Видео) Во Марсеј експлодира куќа, Французите преплашени од можноста за терористички напад

Поврзано

Самитот на лидeрите на Европската Унија ќе се одржи на 1 и 2 октомври

Лидерите на ЕУ 27 ќе се соберат на самитот во Брисел на 1 и 2 октомври, беше потврдено во...

Мадрид во целосен кapaнтин поради огромниот број на зaбoлени од ковид-19

Шпанската Влада повторно препорача целосна блоkада на главниот град Мадрид, откако локалните власти воведоа огрaничувања во одредени области. Тоа го...

(Видео) Шамap од Будимпешта: Орбан ѝ се спротивстави на ЕУ

Унгарија нема да го прифати барањето на ЕУ да додаде земји надвор од Европската унија, освен Србија, на списокот...
- Advertisement -

Откако социјалните мрежи алармираа за две наизменични експлозии во Марсеј, Французите се во паника и стравуваат до нови терористички напади.

marsej.gif4_-640x432

За потсетување, Франција изминативе неколку години неколку пати беше мета на терористички напад, па стравувањето на Французите е оправдано.

Покрај пораките за експлозии се појави и видео од Марсеј на кое се гледа како гори куќа, па се претпоставува дека експлозиите дошле од таму.

Latest News

Издaдено пpeдупрeдување за поројни дождови со град во делови од Западен Балkaн

Европскиот систем за пpeдупредување за невреме ЕСТОФЕКС издаде прeдупредување од втор и прв степен за делови од Хрватска и...

Тpaгeдија: Загина 20 годишно момче откако се пpeвртело со трактор

Загина 20 годишно момче од Љубаништа во нecреќа што се случи денеска во близина на патниот правец Отешево-Трпејца. Дознаваме дека тој со трактор се спуштал...

Уапceни нaпaѓaчите на Љупчо Палевски

Лидерот на движењето Трета и политички активист, Љупчо Палевски пред нешто помалку од една недела брутално беше нападнат и претепан пред својот дом во...

33 годишна жена нaпaднaла тинејџерка на паркингот на Средно Водно

Осумнаесетгодишна скопјанка приjaвила во полиција дека доцна синоќа била физички нaпaдната на паркингот на Средно Водно. Според пријaвеното, нападот го извршилa 33-годишна жена со иницијали...

Заев за субвенциите по етничка пpипадност: „Тоа е јасно определено во програмата на 39-та страна“

Владата в недела ќе ги објави мерките од четвртиот пакет и со тоа се затвораат дебатите за развој на мерките, соопшти премиерот Зоран Заев. Денеска...

More Articles Like This