(Фото+ Видео) Е ОВА Е ЛИДЕР: Путин облече xaзмат одело и влезе во бoлницa каде се лekyваат зapaзени од KOВИД-19

Поврзано

БРАТ МИ НЕМАШЕ ДА ГО САКА ОВА: Братот на убиениот афроамериканец повика на мир

Помладиот брат на убиениот Афроамериканец Џорџ Флојд повика на смирување на насилните демонстрации кои не стивнуваат ширум САД. Теренс Флојд...

(Видео) ЛУДИЛО ВО САД: Камион влета во толпата со народ

Камион брзина се залета кон толпата демонстранти во неделата во Минеаполис во САД. Шокантните снимки кои кружат на социјалните мрежи...

СТУДЕНТИТЕ PEBОЛТИРАНИ: Бараат продолжување на роковите за полагање и зaпишување семестар бидејќи домовите остануваат зaтворени

По објавувањето на информацијата дека студентските домови нема да се отворат, Универзитетското студентско образование-УКИМ објави: Почитувани студенти, Според најновите информации студентските...

Рускиот претседател Владимир Путин ја промени вообичаената кошула и вратоврска за хазмат одело бидејќи ги посети пациентите кои се лечат од вирусот „Ковид-19“ во московска болница.

Опкружен со болнички персонал, Путин се облече во жолто парче облека и беше опремен со респиратор пред да ги посети пациентите во центарот за третман „Комунарка“ во Москва.

Рускиот претседател, исто така, облече во пар заштитни пластични чизми и сини нараквици пред да влезе во одделот со голем ризик во болницата.

 

Пред патувањето во болницата, Путин оствари средба со членовите на руската работна група за борба против пандемијата на „Ковид-19“, на која присуствуваа градоначалникот на Москва Сергеј Собијан, заменик-премиерот Татјана Голикова и министерот за здравство Михаил Мурашко.

После таа средба, Путин одлучи дека сака да го провери објектот каде се лекуваат заболените и им рече на колегите: „Ајде да одиме да ја видиме Комунарка“.

Актуелно

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно...

ЗАЕВ ГО СПАСУВАЛ МИЈАЛКОВ И ГО РУШЕЛ СЈО: Бојан Јовановски „бомбардираше“ во судот – како Заев „купувал“ пратеници и го вадел Мијалков од затвор

Средбата која што се случила помеѓу Зоран Заев и Јордан Камчев се случила на 02.април, а Камчев го снимал и Зоран Заев,  а за...

ВИЦЕТО БАРАЛ БОКИ 13 ДА ОСТАНЕ ВО ПРИТВОР, МАКАР И ДА УМРЕ: Заев земал милион евра за да притисне за одлука на Врховен суд?!

Јордан Камчев се исплашил од „педерот“ Боки 13, види мајката - силниот Камчев, па ми дал милион евра. Тој можеби дал, дал милион евра, можеби...

ВИДЕЛА, НЕ ВИДЕЛА, ЗАЕВ БИЛ, КАМЧЕВ БИЛ: Боки 13 ја направи Русковска пуздер во завршните зборови

Вилма Русковска се шетала како „Мечка Божана“ од медиум на медиум откако го уапсила Боки 13. Јовановски објаснуваше и едно нејзино гостување на „Канал...

ЌЕ ЈА ОТВОРАМ „ПАНДОРИНАТА КУТИЈА“: Започна завршниот збор на Боки 13, најави дека ќе каже се што знае иако може да го „самоудават во...

Постојат мисли и сеќавања кои не смееме да си ги изговориме ниту на самите себеси, вели Бојан Јовановски во својот завршен збор, додавајќи дека...

Повеќе вести