(Фото) Во одлична атмосфера и форма – Репрезентацијата на утрински тренинг пред натпреварот со Австрија

Поврзано

- Advertisement -

Македонската репрезентација која се наоѓа во Букурешт, професионално се припрема за првиот натпревар во историјата на македонскиот фудбал на Европското првенство.

Во недела Македонија ја започнува својата фудбалска приказна на првиот натпревар против репрезентацијата на Австрија. Во изминатите неколку дена македонската репрезентација одржа неколку тренинзи, а она што ги израдува навивачите е добрата форма на Енис Барди кој беше позитивен на Ковид 19 само неколку недели пред првенството.

Тренерот на репрезентацијата, Игор Ангеловски заедно со репрезентативците и прават видео-анализи на противниците во групната фаза.

Latest News

(Видео) Заев нa Caмитoт нa HAТO: Едeн зa cитe, cитe зa eдeн – зaeднo вo Брисел co нaшитe 29 cojyзници

Македонија првпат учествува како горда рамноправна членка на НАТО, заедно со останатите 29 сојузници и пријатели на денешниот Самит...

More Articles Like This