(Фото) Вakцини yштe нeмa, нo зaтoa…: Филипче cтaвил пoтпиc зa нa6aвкa нa тoмoгpaфи 15 милиoни пocкaпи oд пpвпaт пoнyдeнитe

Поврзано

Bpaбoтeни вo cпopтcки oблoжyвaлници: „Издpжyвaмe фaмилии, плaќaмe кpeдити и бapaмe caмo дa paбoтимe“

Вработените во спортски обложувалници денес одржаа прес-конференција пред Владата на Македонија, на која ги изнесоа своите ставови во врска...

Oфициjaлнo: Bлaдaтa дoнece oдлyкa – пoлицcки oд пoлнoќ дo 4 чacoт, ќe paбoтaт и тepeтaнитe

По препорака на Главниот кризен штаб, Владата денеска одлучи полициски час да има само четири часа во едно деноноќие,...

(Видео) Заев: Евpoпcкитe лидepи дoбpo ja paзбиpaaт нaшaтa пopaкa – Македонскиот идeнтитeт нe e зa пpeгoвopи и никoгaш нeмa дa бидe зa пpeгoвopи

Оваа недела сме во интензивна европска работна агенда на релација Скопје – Брисел – Мадрид – Атина. Денес Ви...
- Advertisement -

Венко Филипче наместо да се грижи како да набави вакцини, се занимава со јавни набавки, со огромни разлики во цена.

Филипче потпишал одлука за избор на понудувач, со која Министерството за здравство ќе треба да плати 15 милиони повеќе од првично понуденото.

Во прилог ја испраќаме одлуката која го демантира Филипче.

Филипче е демантиран, како и за се друго. Еве каде Филипче сака да ги троши парите на граѓаните.

Филипче фрла 15 милиони повеќе за разлика во цена наместо со истите да се потруди да купи вакцини.

Филипче е срам за здравството. – Стои во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Latest News

Bpaбoтeни вo cпopтcки oблoжyвaлници: „Издpжyвaмe фaмилии, плaќaмe кpeдити и бapaмe caмo дa paбoтимe“

Вработените во спортски обложувалници денес одржаа прес-конференција пред Владата на Македонија, на која ги изнесоа своите ставови во врска...

More Articles Like This