September 18, 2021, 9:14 am

(Фото) Вepижнa cooбpaќajкa вo Автокомaндa – ce cyдpиja тpи вoзилa…

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Пред малку се случи сообраќајна несреќа на влез во Скопје, пред населбата Автокоманда. Станува збор за верижен судир на три возила, поради што сообраќајот на булеварот беше закочен подолго време и се создаде голема колона.

ММС побара информација од МВР за детали но од таму ни рекоа дека детална информација сеуште нема, бидејќи полицијата е на терен.

-Има сообраќајка со три возила, која се случила пред еден час и полицијата врши увид. Ова е првична информација, за подетална информација ќе информираат подоцна, рекоа од МВР.

Извор: mms.mk

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Земјoтрес синоќа го пoтрeсе Лос Анџелес и околината

Земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала го потресе синоќа Лос Анџелес и околината, објави Американскиот сеизмолошки...

More Articles Like This