October 27, 2021, 5:20 am

(Фото галерија) Мицкоски пoмaгa нa пoгoдeнитe гpaѓaни oд гoлeмитe пoжapи

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес беше во посета на Берово, село Будинарци, каде пожарите ги погодија жителите од оваа област.

Повод за посетата е донација за пожарникарите, волонтерите, жителите и сите оние кои што се вклучени во борбата против пожарите.

Во продолжение сликите:

Latest News

(Видео) Пентагон алapмира: ИСИС-К е потполно способна да ги нaпaднe САД во рок од 6-12 месеци

ИСИС-К и Ал Каеда би можеле да имаат способност да нападнат американски цели за „6-12 месеци“ - изјави Колин...

More Articles Like This