ФОТО-ГАЛЕРИЈА ПО СИЛНИОТ ЗЕМЈОТРЕС: Како изгледа Скопје по земјотресот попладнево низ објективот на „Вечер“

  • September 11, 2016

Земјотрес со јачина од 5,4 степени според Рихтеровата скала го стресе Скопје во 15.07 часот. Според Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар земјотресот бил со епицентар на пет километри од центарот на градот во регионот на Скопска Црна Гора на длабочина од четири километри.

zemjotres_sliki-1zemjotres_sliki-2 zemjotres_sliki-3 zemjotres_sliki-4 zemjotres_sliki-5 zemjotres_sliki-6 zemjotres_sliki-7 zemjotres_sliki-8

Претходно «
Следно »