December 4, 2021, 5:11 pm

(Фото) Го capдиcaa на ФБ -Hapoдото yдpи по 3aeв: „Ви фyфka од Данелче, па патpиoт изигpaваш

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Тврдам дека Данела Арсовска е државјанин на Бугарија и за Скопје ја ставам на коцка мојата лична кариера, изјави денеска премиерот Зоран Заев во „Утрински брифинг“. И Арсовска, и ВМРО-ДПМНЕ, и бугарските медиуми ја демантираа веста дека таа има двојно државјанство, лажни наводи за кои кандидатката за градоначалник на Скопје најави тужби.

Јавноста, пак, е бесна што премиерот и владејачката партија се занимаваат со оваа тема. Тие го потсетуваат Заев дека до неодамна викаше дека со Бугарите сме „сшт народ“, а сега кога му гори под нозе бара повлекување од Арсовска.

Ова се само дел од коментарите што граѓаните му ги оставија на премиерот:

Latest News

Блokирана пола Србија – полицијата не ги обeзбедува пpoтестите

Пред Сава Центар во 13 часот започна собир на граѓани пред сообраќајната блокада која беше најавена во 14 часот,...

More Articles Like This