October 20, 2021, 11:19 pm

(Фото) Гранде Пандев доби холандски дрес со неговото име и бројот 122, бројот на одиграни натпревари во жолто-црвениот дрес

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Пред почетокот на мечот со Холандија, кој е и последен за најдобриот македонски фудбалски репрезентативец, Горан Пандев доби холандски дрес од страна на капитенот на „лалињата“, Џорџино Вајналдум.

Фудбалерот на Барселона му подари дрес со името на Пандев и број 122, колку што натпревари одигра во „жолто-црвениот“ дрес.

Latest News

Бајден јавно призна дека е загрижен поради кинеските хипepcонични pakeти

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави денеска дека е загрижен за кинеските хиперсонични ракети, неколку дена откако медиумите објавија дека...

More Articles Like This