October 28, 2021, 6:11 am

(Фото) Граѓаните oд Гocтивар имaaт нajгoлeмa дoвepбa вo Аpбeн Тapaвapи

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

„Организацијата за граѓански активизам и независност” која се занимава со анализи, истражувања и граѓански активизам, за сопствени потреби направи теренско истражување поврзано со престојните локални избори во Република Македонија, кои ќе се одржат на 17-ти октомври 2021 година.

Едно од прашањата кои беа поставени на анкетата: „За кој кандидат за градоначалник би гласале во општина Гостивар на следните локални избори кои ќе се одржат на 17.10.2021“?

Според анкетата, граѓаните на Гостивар најголема доверба имаат во Арбен Таравари, кандидатот за градоначалник од Алијанса и Алтернатива.

За него се изјасниле 22,4% од анкетираните граѓани.

Зад него следува Невзат Бејта од ДУИ за кого се изјасниле дека ќе гласаат 18,5% од анкетираните граѓани на Гостивар.

Latest News

Се pacпаѓа ли парламентарното мнозинство? Пратеникот од СДСМ, Талески пред неколку дена ја понудил својата оcтавка?

Неофицијално првиот човек на СДСМ Прилеп и единствен пратеник во Собранието од градот под Марковите Кули, пред неколку дена...

More Articles Like This