October 24, 2021, 7:08 am

(Фото) Гoлем пожар во Скопје: Гори куќа кај адвокатската улица

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вечерва по 21 часот избувна пожар во стар објект во адвокатската улица во Скопје.

Како што информира командирот на Противпожарната бригада на Град Скопје, Владимир Симоновски за КУРИР, се запалила куќа кај адвокатската улица во Скопје.

Во моментов, јавува МИА, на терен се четири противпожарни возила коишто го гаснат пожарот.

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...

More Articles Like This