(Фото) Да им оди лесно како вода: Погледнете како го испрати ФФМ автобусот на Европско

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Македонската фудбалска репрезентација денес со чартер-лет патува за Букурешт каде ќе настапи на Европското првенство.

Натпреварот со Австрија е во недела на 13 јуни, прв за националниот тим на континеталниот шампионат.

Нашите репрезентативци утринава се одјавија од хотелот и заминаа за скопскиот аеродром од каде ќе полетаат за Букурешт.

Откако сите се сместија во автобусот и тргнаа, за среќа и лесно Европско им беше истурена вода, според стариот обичај.

Latest News

(Видео) Нoв пoжaр избувнa во близинa на ГП „Бoгoрoдицa“ – пoжaрoт се шиpи во пpaвeц на грaничнaтa кaрaулa на АРМ и хoтeлoт „Флaмингo”

Попладнево околу 13 часот изби пожар на потегот меѓу месноста Милци и граничниот премин Богородица. Пожарникарски екипи од ТППЕ...

More Articles Like This