ФОТО: ДЕВОЈКАТА НА РОНАЛДО ВО ТАНГА ПОЗИРАШЕ ПРЕД БАЗЕН!

  • January 10, 2019

Играчот на Јувентус Кристијано Роналдо овие ладни денови во Италија и Торино ги искористи во топлото Дубаи каде е во друштво на својата девојка Георгина Родригез.
Откако тој ја прими наградата во Дубаи за најдобар играч за 2018 година, тој го искористи топлото сонце за да се одмори од сите фудбалски ангажмани.

Фудбалерот објави неколку фотографии на својот Инстаграм профил каде позира покрај базен, додека и неговата девојка го направи истото.

Имено Георгина направи две провокативни фотографии со помош на стаклото од хотелската врата, а она што е во пред план е нејзиниот задник во танга.

Очигледно и Роналдо не останал рамнодушен па фановите веднаш посакаа да се на негово место, погледнете.

Претходно «
Следно »