January 24, 2021, 10:56 am

(Фото) Дневно имаме по 40 починати и над 1000 зaболени од коpoнавирус, а Филипче и Заев си тераат партиски состаноци

Поврзано

(Фото) Стрaотна сообраќајка под надвозникот кај скопски Орман

Страотна сообракајка под надвозникот во Орман, стои во објавата на Фејсбук страницата Ѓорче Петров. Се надеваме нема повредени, внимателно возете...

(Видео)Венко да тера помалку PR, а повеќе работа, на граѓаните им требаат навремени и достапни здравствени услуги за да се спаси човечки живот

Додека многу луѓе во пендемијава секојдневно се борат за својот живот, министерот Венко Филипче не е способен да ги...

Кoгa пpeмиepт ти гo чyвa гpбoт, нeмaш гajлe: Лoвџиja имaл cpeдбa co Заев, a ceгa ce фaли co y6иeн дивeч

Член на раководството на Ловечката федерација кој во октомври имал средба со премиерот на социјалните мрежи заедно со други...
- Advertisement -

Македонија го доживува можеби најлошиот период со коронавирусот од почетокот на неговото ширење.

Повеќе од еден месец, земјава брои дневно над 1.000 заболени, а во последно време и по 40 починати на ден.

Но ваквите податоци наместо да ги загрижи актуелниот министер за здравство Венко Филипче и првиот човек на Владата Зоран Заев, нив народски кажано „мува не ги лази“.

Имено без никаков срам, Заев и Филипче си тераа партиски состаноци во седиштето на СДСМ.

Latest News

(Фото) Стрaотна сообраќајка под надвозникот кај скопски Орман

Страотна сообракајка под надвозникот во Орман, стои во објавата на Фејсбук страницата Ѓорче Петров. Се надеваме нема повредени, внимателно возете...

More Articles Like This