October 21, 2021, 12:14 pm

(Фото) ДПИ гo зaтвopи Интepмецo – имaлo зaбaвa co Роџер Санчез, нe ce пoчитyвaлe мepкитe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Државниот пазарен инспекторат синоќа го затвори кафулето „Интермецо“ во скопската населба Капиштец, поради непочитување на протоколите на Владата за заштита од ковид-19.

Во кафулето имало забава со познатиот диџеј Роџер Санчез, која десетина дена беше најавувана како спектакуларна.Во координираната акција на Општина Центар, МВР и Државниот пазарен инспекторат било утврдена дека во локалот после 22 часот се направила голема гужва односно не се почитувале препопраките, поради што журката е прекината и кафулето затворено.

Latest News

Hajнoви дeтaли зa coобраќајката на автопатот Скопје-Тетово: Жeнa нa 45 гoдини го зaгyби живoтoт, пo кpaтко вpeме им пoдлeгнaлa нa пoвpeдитe…

45-годишната Ф.Р. е жртвата од сообраќајната незгода што се случи на автопатот Скопје-Тетово каj Добарски надвозник. Патничката, како што информираат...

More Articles Like This