(Фото) Дрво нема да остане во Скопје: Багерите на Златко Марин одново во jyриш

Поврзано

ОД СКАНДАЛ ВО СКАНДАЛ: Што бара директорот на Агенцијата за разузнавање на партиски состанок на СДСМ?

Партиските состаноци на Бихаќка однесоа во самоизолација околу 75 лица. Кластерот на СДСМ од кој позитивни на Ковид 19...

ПО ПОЗИТИВНИОТ ТЕСТ НА УНГАРСКИОТ ПОЛИЦАЕЦ: Во изoлација 60 полицајци што биле на служба во Гевгелија

Околу шеесетина полицајци што ја чуваат јужната граница на Македонија поради постојаната опacност од нов мигрантски бран од денес...

ЕЛВИС ДЕМАНТИРА: Ги деградирате моето име и презиме, не сум бил на огномет

Елвис Бајрам демантирше дека во својот дом организирам забава и пукал огномети. „Објавената информација е целосно неточна и невистинита...

Само неколку дена по протестот на жителите од населбата Мичурин во општина Аеродром против уништувањето на спортскиот терен во училиштето „Блаже Конески“ за изградба на нова градинка, багерите на градоначалникот Златко Марин се ставија одново во јуриш.

Изутринава се обележа плацот во непосредна близина на училиштето „Браќа Миладиновци“ во Острово на улицата 23 Октомври“, а пристигнатиот багер треба да го расчисти теренот со уривање на остатоците од некогашната самопослуга на „Центро“, а подоцна и кафеана „Крезмак“.

Со ова, градоначалникот Златко Марин не одржа уште едно предизборно ветување. Сукцесивно, исто како што вети дека ќе го разгледа и договорот вреден 72.000 евра за негова пи-ар промоција.

Пред локалните избори Марин вети дека нема да дозволи да се гради нова зграда на овој плац. А, за таа цел станарите од блиските згради собираа и потписи. Со ДУП-от беше предвидено изградба на осумкатница. Но, очигледно потписите и заложбите на Марин биле со цел само да се добијат изборите.

Актуелно

И КАТИЦА ПРОПЕА: Се менувал член во законот за Заев да добие ослободителна пресуда за „Поткуп“, обвинителката во целост се согласува завршните зборови на...

Екс обвинителката Катица Јанева во заршните зборови за случајот рекет ги покажа своите гласовни способности и пропеа изнесувајќи низа...

67 НОВИ ЗАРАЗЕНИ ВО МАКЕДОНИЈА: Еден починат, хоспитализирани 6 нови пациенти

Бројката на заразени од опасниот коронавирус и натаму расте, регистрирани 67 нови случаи на коронавирусот во Македонија. Еден е починат, а хоспитализирани се 6...

(Видео) ПОЧНА ГРАЃАНСКАТА ВОЈНА ВО АМЕРИКА?!: „Падна Рим“, им се удри ли нивниот камен од глава?!

Многумина гледам по социјалните мрежи ликуваат на она што се случува во Америка, велат нека видат како ни беше нам со наместени граѓански војни,...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА: Вилма не ме мрази туку ми љубомори, ама ако нека пукне

Дека е прљав играч, дека е злобен може да кажам. Орце се заебал, мене не можеше да ме купи. Може некој друг може да...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Кичеец бил испраќан да снима политичари и бизнисмени како агент провокатор

Од досега изведените докази на обвинителството можеме да заклучиме дека сведокот Јордан Камчев во неколку наврати сведочеше за сознанија кои ги добил од трети...

Повеќе вести