December 9, 2021, 9:30 am

(Фото) Заев со копија од говор од првиот круг на претседателските избори го теши членството

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Премиерот Зоран Заев, не само што ги повторува своите лаги, истите ветувања, туку ги држи и истите говори. Тој во своето обраќање по изборите, истакна дека ја сфатил пораката која граѓаните му ја испратија по првиот круг, дека треба да се сменат работите.

Речиси истата порака премиерот ја упати и по завршувањето на првиот круг од претседателските избори, кога изјави дека ја примил пораката од народот дека треба да се сменат работите.

Работите, очигледно, не се менуваат…

Latest News

ВМРО-ДПМНЕ: „Додека народот нема пари месецот да го помине, Фондот за иновации дава пари за купување дронови, рецепти за пица, маџун или за проекти...

Фондот за криминални иновации е ставен во полн погон. Скандалите со овој фонд во време на власта на Заев...

More Articles Like This