November 28, 2021, 9:48 am

(Фото) „За кpaткo ќe зaминeтe вo иcторијата на нecпocoбeн градонaчaлник“: Шилегов се пoфaли дeкa се pyши гaлиjaтa во Вардар, гpaѓaнитe имaa штo дa мy кaжaт

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов денес на својот Фејсбук профил објави фотографии од демонтирањето на галијата која е поставена во водите на реката Вардар во центарот на Скопје.

Првата од 3-те галии во коритото на Вардар, почна да заминува во историјата. Скопје, една поинаква приказна, напиша Шилегов на Фејсбук.

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Галииите во центарот на Скопје беа поставени во реката Вардар од централната и локалната власт на ВМРО-ДПМНЕ како дел од проектот Скопје 2014.

По овој пост, граѓаните револтирано му одговараа на Шилегов дека е прочитана книга и дека му се ближи крајот.

„Здрав човек не се фали со рушење“, „Само да уништувате, дали нешто направивте?“, „За кратко ќе заминете во историјата“, се само дел од револтираните коментари.

Latest News

ДЕБАР ГО СЛАВИ АЛБАНСКОТО ЗНАМЕ: Градоначалникот го поставил низ цел град

Денеска е ден на албанското знаме, па градоначалникот на Дебар Хекуран Дука го честиташе на фејсбук. Поради празнувањето во Дебар...

More Articles Like This