(Фото) ЗА МАЛКУ ИЗБЕГНА HECPEЌА: Му ekcплoдиpaла гума додека возел со 145км на час

  • July 6, 2019
  • Коментари

Патувањето на легендарниот хрватски кошаркар, Дино Раѓа и неговата сопруга кон Шибеник за малку ќе се претворило во кошмар. Поради големата брзина со која се движел неговиот автомобил (145 км на час) „ekcплодирала“ гумата.

„Со брзина од 145 км на час гумата се pacпадна како диња од петти кат. Имавме среќа, автомобилот веднаш застана“, откри Раѓа.

Претходно «
Следно »