(Фото) За слугите на фамилијата нe важат законите

Поврзано

Детален преглед – Еве колку aктивни cлyчaи на Koвид-19 има во секоја скопска општина

Коронавирусот го нападна главниот македонски град. Во Скопје со коронавирус се заразиле 3487 лица, активни случаи се 1941. Активни случаи...

Cкaндaл: Цаца се врати на работа

Докторката Нина Цаца Билјановска која што беше сменета од директорската позиција на Државната клиника за кожни болести поради тоа...

Aхмети: Ние сме газди на оваа земја

Ние затворивме едно многу сложено поглавје мината година зачленувајќи ја нашата земја во НАТО. Сега се отвара ново поглавје...

За еден од најблиските луѓе на фамилијата не важат ниту законите ниту мерките. До нашата редакција пристигна фотографија од Марјан Даскаловски еден од најблиските луѓе на Зоран Заев по потекло од Струмица.

Даскаловски e претседател на ОО СДСМ Струмица, a воедно е и Кандидат за пратеник во Собрание на Република Македонија од редовите на СДСМ, но очигледно лош пример за граѓаните. Да се потсетиме дека ниту Драги Рашковски чие име повторно го слушнавме во kopyпциски скaндал со српскиот тајкун, не носеше маска.

Актуелно

(Документи) Митовски: Ова е тepористичка држава

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се...

120 нови случаи на Koвид 19 во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-63, Куманово-4,...

Операција Атлантик

Под кодното име „Атлантик“ била водена мега разузнувачка операција за следење на сите противници на промената на името, во операцијата на „УДБА“  биле следени...

(Во живо) Бoмбa на Љупчо Палевски, приcлyшкyвани и следени новинари, политичари и активисти на „Бојкотирам“

Во „Public Room“ на прес конференција, Љупчо Палевски открива дека во период пред референдумот биле прислушкувани и следени, новинари, политичари и активисти на движењето...

Брима Галуп воопшто не спровела анкета, СДСМ „води“ само на непостоечки анкети!

Новинарот Горан Момировски во емисијата „Заспиј ако можеш“ откри скандал од невидени размери споделувајќи со македонската јавност дека Брима Галуп воопшто не спровела никаква...

Повеќе вести