January 18, 2021, 7:47 am

(Фото) ЗНАМЕТО НА ЛГБТ ЗАЕДНИЦАТА ДЕНЕС СЕ ВЕЕШЕ СРЕДЕ СКОПЈЕ: Холандскиот амбасадор го истакна пред амбасадата

Поврзано

Родилка останала без органи во здравствена установа – Филипче и надлежните молчат

За случајот со медицинската сестра, од пред половина година, јавноста дознава преку медиуми, а министерот за здравство, Венко Филипче...

Вилата на сопственикот на Канал 77 полеана со нафта

Очигледно насилно отворена влезна врата и полеана со нафта целата покуќнина, оставиле зад себе вандалите, кои во некој од...

Агенцијата за вработување контра Шахпаска: Со бројки ја демантира дека немало вратени невработени „гастарбајтери“

Од 11 март кога се прогласи пандемијата до 31.декември 2020 година без работа останале 17.026 луѓе, според податоците на...
- Advertisement -

Холандскиот амбасадор Валтер Пломп денеска објави фотографија направена пред холандската амбасада во центарот на Скопје на која се гледа како тој го истакнува знамето кое ја претставува ЛГБТ заедницата. Погледнете:

Latest News

Хрватска не мирува земјата – нов земјотрес кај Петриња

Вечерва во 21.36 часот уште еден земјотрес ја потресе Петриња во Хрватска. Според Европскиот медитерански сеизмолошки центар потресот бил со...

More Articles Like This