October 24, 2021, 8:26 am

(Фото) Зaбopaвeтe вeќe нa лeтните дeнови и високите тeмпepатури – oд вечерва голем пpecвpт на вpeмeто

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Денеска во текот на ноќта ќе има изолирана појава на краткотраен дожд со грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 27 до 33 степени.

Времето утре ќе биде променливо облачно, претпладне со појава на краткотраен дожд, а од пладневните часови наместа нестабилно и свежо со локален пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Времето во среда ќе биде променливо облачно и свежо со повремени врнежи од дожд кои на места претежно во западните делови ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Во четврток времето ќе биде претежно облачно, преку денот свежо, со повремени врнежи од дожд пообилни во планинските региони. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Во петок времето ќе биде умерено до значително облачно, со услови за краткотраен пороен дожд претежно во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер со променлив правец.

Latest News

Pacтe бpojoт нa гpaѓaни вakциниpaни co тpeтa дoзa пpoтив Koвид-19

Бројот на граѓани кои примиле трета доза против Ковид-19 е во постојан раст. Статистичките податоци на здравствените власти во...

More Articles Like This