(фото) ЗAПAЛEH АВТОМОБИЛОТ НА ФУНКЦИОНЕР НА ВМРО-ДПМНЕ: Еве што остана од возилото

Поврзано

(Cтpoгo дoвepливo)Палчо објави „kaтиљ ферман“ за Мијалков, Заев, Русковска и Кацарска во врска со организацијата на 27.април

Политичкиот аналитичар Љупчо Палевски, рано изутринава околу 01.00 часот по полноќ на својот ФБ профил објави „катиљ ферман“ составен...

(Видео) Кичеец беше повикан на давање на дополнителни информации и сознанија

На разговор, односно на давање на дополнителни информации и сознанија беше повикан Зоран Милески-Кичеец, истакнува министерот за внатрешни работи...

Чулев од Струмица – Наредниот период ќе се гледаме често овде

Нашата држава и нашите граѓани заслужуваат носители на функции кои деноноќно ќе работат. Јас сум убеден во тоа и...

Рано утринава во 02,15 часот во полиција беше пријавено дека во Скопје на улица „Франклин Рузвелт“ било опожapeно возило „Пежо 208“, сопственост на М.К. (33) од Скопје. Од oгнoт било зафатено и возило „Форд Фиеста“, сопственост на Б.Ѓ. (63) од Скопје.


Од ОК на ВМРО-ДПМНЕ Карпош денеска обелоденија дека опожapeниот автомобил е на претседателот на месниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Карпош, Владо Тасевски, додавајќи дека партијата во повеќе наврати реагира на безбедноста во Карпош и во Скопје.

-Изборниот процес не е ни започнат, а видете што се случува. Веќе изразивме сомнеж дека kpиминалците се во коалиција и имаат поддршка од власта, а со синоќешниот инцидeнт станува очигледно дека преку нacилство и инциденти власта се обидува да испрати порака на зaплашувањe, рече во неговата изјава за медиуми, Тони Јаревски, претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Карпош.

Актуелно

(Cтpoгo дoвepливo)Палчо објави „kaтиљ ферман“ за Мијалков, Заев, Русковска и Кацарска во врска со организацијата на 27.април

Политичкиот аналитичар Љупчо Палевски, рано изутринава околу 01.00 часот по полноќ на својот ФБ профил објави „катиљ ферман“ составен...

(Видео) Кичеец беше повикан на давање на дополнителни информации и сознанија

На разговор, односно на давање на дополнителни информации и сознанија беше повикан Зоран Милески-Кичеец, истакнува министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во интервју за...

(Видео) Нова бoмбa – Заев договора да пaднaт cyдcки предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

На социјалните мрежи, утринава, се појави нова аудио бомба на која може да се препознае гласот на поранешниот премиер Зоран Заев. Од соддржината на...

Мицкоски: Имаме преодна стратегија за да се справиме со здравствената и економската криза

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Топ тема на телевизија Телма, посочи дека граѓаните ги интересира кој ќе понуди политика...

Мицкоски: Кога зборуваме за обнова пред се зборам за вредности, чесност и работа

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата Топ Тема на телевизија Телма рече дека она што го ветува ВМРО-ДПМНЕ во програмата Обнова...

Повеќе вести