October 27, 2021, 8:51 pm

(Фото) Избувна пожар на Водно

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Пожар претпладнево избувна на Водно.

Командирот на противпожарната бригада, Владимир Симоновски во куса телефонска изјава за Курир потврди дека на Водно има пожар и дека се наоѓаат на лице место.

Засега не е познато колкава површина е зафатена и од која причина избувнал пожарот.

Latest News

Мицкоски: Нема веќе поделби Македонци, Албанци, леви и десни, ќе работиме за сите

„Власта помеѓу овие два круга ја плаши бизнис заедницата и граѓаните и сее омраза по основ на етничка омраза,...

More Articles Like This