September 18, 2021, 8:38 am

(Фото) Имаме на што да се гopдееме: Maкедонката Џена ocвои мeдaл за Kaнада во coфтбол

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Завчера беше навистина успешен спорт за Македонците на Олимпијадата во Токио.Покрај Дејан Георгиевски во теквондо кој освои сребро, уште една нашинка се закити со медал.Станува збор за Џена Каира која со Канада освои бронза во софтбол. Софтбол е игра слична на безболот.

Џена има македонско потекло по нејзината мајка. Има 31 година, родена е во Торонто и настапува на позицијата фрлач.

Џена е горда на своето македонско потекло и на времето поминато со своите роднини од Македонија.

. Поминував време слушајќи ги нивните приказни, а потоа танцував на македонска музика додека баба ми го водеше орото-вели Џена.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Денеска иcтeкува рoкот за потврдyвање на сите листи на кандидaти за градoначалници и совeтници

Денеска истекува рокот до кој општинските изборни комисии (ОИК) официјално треба да ги потврдат сите листи на кандидати за...

More Articles Like This