(ФОТО) ИНТЕРНЕТОТ ГOPИ: Дали ова е нajceксaпилното издание на Ријана досега?

Поврзано

(Фото) Фотографии кои го „зaпaлијa“ интернетот – Богдана пред и по плacтичнитe oпeрaции

Богдана ги зголеми градите и усните, некои тврдат дека и нејзините јаболчици, и иако изгледа убаво, има и такви...

Неколкупати беше номиниран за Оскар – Пoчинa композиторот Енио Мориконе

Италијанскиот композитор и диригент, Енио Мориконе, почина на возраст од 91 година. Мориконе починал поради компликации по скршеницата на бутната...

Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена пoзитивни на Koвид-19

Новак Ѓоковиќ соопшти дека е позитивен на коронавирус, најдобриот тенисер на АТП листата изрази жалење за настанатата ситуација и...
- Advertisement -

Ријана позирала во чипкаста долна облека за да ја промовира својата сопстена модна компанија.

Американската пејачка Ријана, баш како и своите многубројни славни колеги, се впуштила во водите на модата па одлучила да проба да биде модна дизајнерка.

Нејзината најнова колекција од брендот „SavageX Fenty“, вклучува сексапилна долна облека, а во улогата на модел кој што ги рекламира се нашла самата таа, па така настанале нејзините најсексапилни фотографии.

Ријана позирала во жолта долна облека и совршено го истакнала своето сексапилно тело извајана линија, па ги открила и тетоважите со кои што го украсила своето тело.

Својот моден бренд таа го лансирала во 2018-та година, а освен за жени таа креира долна облека и за мажи.

По 2005-та година Ријана стана една од најпродаваните светски музичарки. Меѓутоа двократната добитничка на Греми наградите во текот на својата 15-годишна кариера се соочила и со многу критики.

Неодамна открила дека на почетокот на кариерата ја нарекувале ”инстант пејачка” која што нема некои посебни вокални способности.

По повод 15-годишницата од излегувањето на синглот „Pon de Replay“, Ријана и нејзиниот продуцент Еван Роџерс за тоа зборувале во интервју за „Valture“.

Latest News

Еколошка катастрофа во Вардар, инспектори на терен се бара виновникот

Државниот инспекторат за животна средина соопшти дека вчера по добиена дојава за загадување на Вардар со црвена боја во...

Екстремни мерки во Србија поради зголемувањето на бројот на заболени

Владата на Србија денеска донесе нови мерки, на предлог на Кризниот штаб за заштита од коронавирусот, со кои се предвидува забрана за собирање на...

Детската клиникa постави монтажна општа амбуланта за зaштитa од ширење на кopoнавирусот

Министерството за здравство денеска соопшти дека е поставена монтажна општа амбуланта во состав на Универзитетската клиника за детски болести, како дел од активностите за...

Родители внимавајте: Дете доживеа мозочен удap бидејќи еден месец без пауза играл видео игри

Момче на 15-годишна возраст од Кина е пренесено во болница кога се онесвестило во својот дом во градот Нанинг. Тој наводно доживеал мозочен удар по...

Димовски: Треба рачно пребројување на гласовите, се различно од тоа ќе значи уште поголема криза

Треба да се спроведе рачно пребројување на гласовите, со увид од страна на сите заинтересирани партии, медиуми, организации, напиша на фејсбук пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ...

More Articles Like This