December 5, 2021, 9:22 am

(Фото) И ова го видовме: Кандидат за градоначалник молзеше крава

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Градоначалникот на Ѓорче Петров, при предизборната посетата во Ново Село, молзеше крава.

-Природно млеко……само во Ѓорче. Во Ново Село, напиша Наумоски.

Тој напиша и дека Ново Село сѐ уште има традиционални вредности.

-Здрав живот е основа за здрав ум. Поддршката е константна, вели Наумоски.

Latest News

„Промените започнаа, градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ за еден месец започнаа со градба градинки, училишта, улици, спортски терени“

По само еден месец, откако завршија локалните избори, граѓаните можат да ги видат промените и новиот пристап на работа...

More Articles Like This