(Фото) КАКО ОД МАЈКА РОДЕНА: Џенифер Анистон се соблече за добротворни цели

Поврзано

(Фото) Фотографии кои го „зaпaлијa“ интернетот – Богдана пред и по плacтичнитe oпeрaции

Богдана ги зголеми градите и усните, некои тврдат дека и нејзините јаболчици, и иако изгледа убаво, има и такви...

Неколкупати беше номиниран за Оскар – Пoчинa композиторот Енио Мориконе

Италијанскиот композитор и диригент, Енио Мориконе, почина на возраст од 91 година. Мориконе починал поради компликации по скршеницата на бутната...

Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена пoзитивни на Koвид-19

Новак Ѓоковиќ соопшти дека е позитивен на коронавирус, најдобриот тенисер на АТП листата изрази жалење за настанатата ситуација и...
- Advertisement -

52-годишната Џенифер Анистон важи за една од најсексапилните актерки во Холивуд, а својот сексапил сега одлучила да го искористи за добротворни цели. Џен се здружила со својот долгогодишен пријател, фотографот Марк Селиџер за продажба на фотографија на добротворна аукција, која предизвика воодушевување кај нејзините обожаватели.

Станува збор за нејзин црно-бел портрет од 1995 година, а Анистон на истиот позира целосно гола, но со доза на елеганција и префинетост и не ги открила интимните подрачја.

Веста за аукцијата ја објавила на својот Инстаграм профил.

“Мојот драг пријател Марк Селиџер одлучи да даде на аукција 25 портрети кои ги направил, вклучувајќи го и мојот. Целиот износ од продажбата ќе биде дониран на клиниката “NAF”, организација која се бори против коронавирусот. Му благодарам на Марк што овозможи да бидам дел од ова”, напишала Џенифер во објавата.

https://www.instagram.com/p/CA0Rm5eD4m8/?utm_source=ig_web_copy_link

Покрај нејзиниот портрет, во склоп на оваа добротворна аукција се продадени и портрети на Леонардо ди Каприо, Били Ајлиш, Др. Дре и Снуп Дог и многу други.

Latest News

Еколошка катастрофа во Вардар, инспектори на терен се бара виновникот

Државниот инспекторат за животна средина соопшти дека вчера по добиена дојава за загадување на Вардар со црвена боја во...

Екстремни мерки во Србија поради зголемувањето на бројот на заболени

Владата на Србија денеска донесе нови мерки, на предлог на Кризниот штаб за заштита од коронавирусот, со кои се предвидува забрана за собирање на...

Детската клиникa постави монтажна општа амбуланта за зaштитa од ширење на кopoнавирусот

Министерството за здравство денеска соопшти дека е поставена монтажна општа амбуланта во состав на Универзитетската клиника за детски болести, како дел од активностите за...

Родители внимавајте: Дете доживеа мозочен удap бидејќи еден месец без пауза играл видео игри

Момче на 15-годишна возраст од Кина е пренесено во болница кога се онесвестило во својот дом во градот Нанинг. Тој наводно доживеал мозочен удар по...

Димовски: Треба рачно пребројување на гласовите, се различно од тоа ќе значи уште поголема криза

Треба да се спроведе рачно пребројување на гласовите, со увид од страна на сите заинтересирани партии, медиуми, организации, напиша на фејсбук пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ...

More Articles Like This