(Фото) КАНЧЕВСКА ВО КОЛА ЗАЕДНО СО РЕМЕНСКИ ПРИСТИГНА ВО ВИЛА ВОДНО: Жбогар го презентираше извештајот на ЕК за Македонија

  • May 29, 2019

Амбасадорот на Европската Унија во Македонија, Самуел Жбогар денеска во резиденцијата на Вила Водно го презентираше извештајот на Европската Комисија за напредокот на Македонија. Да се потсетиме дека претходно Инфомакс објави дека Вилата Водно се ,,реновираше” односно беа отстранувани таблите на кој пишуваше Република Македонија и се заменуваа со нови со двојзични на кои стои новото име на државата. Интересно е што опозициската пратеничка која гласаше за промена на името, Елизабета Канчевска Милевска пристигна заедно со пратеничката на СДСМ, Фросина Ременски, во истиот автомобил.

 

 

Претходно «
Следно »